Szczegóły naboru

Kto może składać wniosek

 Typ beneficjenta
 

  • O dofinansowanie w ramach postępowania konkurencyjnego mogą ubiegać się następujące typy beneficjentów:
    Organizacje badawcze, zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 83 ROZPORZĄDZENIA KOMISJI (UE) NR 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Tekst mający znaczenie dla EOG).
  • O dofinansowanie w ramach naboru ubiegać mogą się organizacje badawcze, których wnioski  zostały pozytywnie zaopiniowane przez ministra właściwego ds. rozwoju regionalnego oraz ministra właściwego ds. nauki na warunkach i w trybie określonym w Kontrakcie Programowym dla Województwa Opolskiego.

Grupa docelowa:

1.    Jednostki B+R, 
2.    Organizacje i instytuty badawcze, 
3.    Przedsiębiorstwa
 

Na co można otrzymać dofinansowanie

Typy przedsięwzięć 

  1. Rozwój infrastruktury oraz prace B+R organizacji badawczych (m.in. poprzez unowocześnienie infrastruktury badawczej w celu zwiększenia poziomu jej komercyjnego wykorzystania). 
  2. Rozwój kompetencji pracowników organizacji badawczych w celu zwiększenia skuteczności transferu technologii na rynek jako obligatoryjny element projektu.
     

Jak się ubiegać?

Zgodnie z załącznikami, które poniżej

Wzór wniosku o dofinansowanie Projektu

  • Wzór wniosku o dofinansowanie projektu, którym należy się posługiwać ubiegając się o dofinansowanie projektu oraz instrukcja jego wypełniania stanowią odpowiednio załączniki nr 3 i 4 do niniejszego Regulaminu. 
  • Integralną częścią wniosku o dofinansowanie projektu ze środków EFRR w ramach FEO 2021- 2027 są załączniki do wniosku o dofinansowanie, które służą do uzupełniania, uwiarygodniania bądź weryfikacji danych opisywanych we wniosku o dofinansowanie. 
  • Wzory załączników do wniosku o dofinansowanie zostały przedstawione w załączniku nr 5 do niniejszego Regulaminu. 
    Instrukcja wypełniania załączników do wniosku o dofinansowanie stanowi załącznik nr 6 do niniejszego Regulaminu.
Sposób składania wniosku o dofinansowanie

Forma komunikacji wnioskodawcy z IP FEO 2021-2027: 

  • Wnioski o dofinansowanie wraz z załącznikami są składane wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego LSI 2021-2027 (nie ma możliwości składania wersji papierowej). 
    Zadaniem systemu LSI 2021-2027 jest umożliwienie wnioskodawcom tworzenie wniosków o dofinansowanie projektu, a IP elektroniczne prowadzenie wykazu projektów od momentu ich złożenia przez wnioskodawcę, aż do utworzenia listy projektów wybranych do dofinansowania. Elementem systemu LSI 2021-2027 jest Panel wnioskodawcy. Jest to specjalna aplikacja, funkcjonująca jako serwis internetowy, dedykowana dla wnioskodawców, dostępna wyłącznie on-line. Panel wnioskodawcy jest jedynym narzędziem dostępnym dla wnioskodawców, za pomocą którego należy wypełnić i złożyć wniosek o dofinansowanie projektu w ramach programu FEO 2021-2027. 
  • Wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami oraz pismem przewodnim należy podpisać podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym zgodnie z zapisami Instrukcji obsługi Panelu wnioskodawcy FEO 2021-2027 stanowiącej zał. nr 2 do Regulaminu (opis dotyczący podpisu elektronicznego wniosku). Pismo przewodnie nie jest wymagane na etapie składania pierwotnej wersji wniosku. 
  • Adres strony internetowej Panelu wnioskodawcy: http://pw2021.opolskie.pl 
    Panel wnioskodawcy umożliwia złożenie załączników do wniosku o dofinansowanie projektu w wersji elektronicznej. 
  • Szczegółowe informacje odnośnie sposobu dostępu do formularza wniosku znajdują się w Instrukcji obsługi Panelu wnioskodawcy FEO 2021-2027 stanowiącej załącznik nr 2 do Regulaminu.
  • Forma komunikacji IP FEO 2021-2027 z wnioskodawcą: 
    W ramach postępowania konkurencyjnego zastosowanie ma elektroniczna forma komunikacji obejmująca:
    a. udostępnienie regulaminu wyboru projektów za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail;
    b. składanie wniosków o dofinansowanie projektu i załączników wyłącznie za pomocą systemu teleinformatycznego LSI 2021-2027;
    c. przekazanie wezwania do uzupełnienia lub poprawienia wniosku o dofinansowanie projektu na etapie oceny formalnej lub merytorycznej za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail (termin określony w wezwaniu liczy się od dnia następującego po dniu przekazania wezwania);
    d. informację o zatwierdzonym wyniku oceny projektu oznaczającym wybór projektu do dofinansowania albo stanowiącym ocenę negatywną, o której mowa w art. 56 ust. 5 i 6 ustawy wdrożeniowej IZ przekazuje niezwłocznie wnioskodawcy w formie pisemnej lub w formie elektronicznej. Do doręczenia informacji stosuje się przepisy działu I rozdziału 8 KPA. 


    Sposób komunikacji między wnioskodawcą a IZ został szczegółowo opisany w Procedurze oceny projektów stanowiącej załącznik nr 1 do Regulaminu.

Informacje dodatkowe i wskazówki

Ocena projektu i sposób wyboru projektów 

  • Projekty będą wybierane w sposób konkurencyjny. Postępowanie w zakresie wyboru projektów obejmuje nabór i ocenę wniosków o dofinansowanie
    Przez przeprowadzenie naboru rozumie się: 
    - rozpoczęcie naboru, 
    - przyjmowanie wniosków,
    - zakończenie naboru. 
  • W dniu rozpoczęcia naboru IP udostępni formularz wniosku o dofinansowanie projektu w LSI 2021 2027, aby potencjalny wnioskodawca mógł go wypełnić, a następnie złożyć wniosek w trakcie przyjmowania wniosków. 
    Wnioski złożone podczas naboru, podlegają ocenie, która przebiega w dwóch etapach:
    Etap I - ocena formalna dostępowa (obligatoryjna) - ocena formalna dostępowa trwa do 50 dni kalendarzowych od dnia następnego po zakończeniu naboru.
    Etap II – ocena formalna (obligatoryjna) - ocena formalna trwa do 50 dni kalendarzowych od dnia następnego po zakończeniu oceny formalnej dostępowej.
    Etap II -  ocena merytoryczna (obligatoryjna) - ocena merytoryczna trwa do 100 dni kalendarzowych od dnia następnego po zakończeniu oceny formalnej.
     
  • Projekty podlegają ocenie środowiskowej niezależnie od przeprowadzanej oceny formalnej lub merytorycznej.
  • Celem postępowania jest wybór do dofinansowania projektów spełniających kryteria wyboru projektów, które wśród projektów z wymaganą minimalną liczbą punktów, uzyskały kolejno największą liczbę punktów w ramach dostępnej kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów.
  • Szczegółowy opis procedury oceny projektów w ramach postępowania konkurencyjnego znajduje się w załączniku nr 1 do regulaminu pn. Procedura oceny projektów. 
  • Komisja Oceny Projektów pracuje zgodnie z zasadami i trybem określonym w „Regulaminie pracy Komisji Oceny Projektów oceniającej projekty w ramach EFRR FEO 2021-2027”.

Zakres, w jakim możliwe jest uzupełnienie lub poprawienie wniosków

  • IP umożliwia uzupełnienie lub poprawienie wniosku o dofinansowanie projektu na każdym etapie oceny. 
  • Wnioskodawca może uzupełnić lub poprawić wniosek tylko na wezwanie IP. W wezwaniu do uzupełnienia lub poprawienia wniosku IP określi zakres niezbędnych uzupełnień lub poprawek we wniosku oraz wyznaczy termin, w jakim należy to zrobić. Wyznaczony termin będzie adekwatny do zakresu uzupełnień lub poprawek wskazanych w wezwaniu i uwzględni to, że będą one dokonywane przez wnioskodawcę w dni robocze. 
  • Wezwanie do uzupełnienia lub poprawienia wniosku przekazane zostanie wnioskodawcy drogą elektroniczną. Wynika to z art. 55 ust. 2 ustawy. Oznacza to, że wezwanie może zostać przekazane przykładowo na adres e-mail wnioskodawcy lub na jego konto we właściwym systemie teleinformatycznym. 
    UWAGA! 
  • Jeżeli wnioskodawca uzupełni wniosek niezgodnie z wezwaniem, ocenie podlega projekt na podstawie złożonej korekty wniosku. Jeżeli wnioskodawca nie złoży w wymaganym terminie korekty wniosku, ocenie podlega projekt na wersji wniosku, który został skierowany do uzupełnienia lub poprawy.

Rozstrzygnięcie w zakresie wyboru projektu do dofinansowania

  • Zarząd Województwa Opolskiego, na podstawie opracowanej przez KOP listy ocenionych projektów, z uwzględnieniem wyników oceny środowiskowej oraz dostępnej alokacji, podejmuje w formie uchwały decyzję o rozstrzygnięciu postępowania, a w konsekwencji dokonuje wyboru projektów do dofinansowania. IP FEO 2021-2027 zamieszcza na stronie internetowej FEO 2021-2027 oraz na portalu Funduszy Europejskich informację o wybranych do dofinansowania projektach wraz z listą projektów, które otrzymały ocenę negatywną. 
  • W celu zabezpieczenia sprawnego i efektywnego wdrażania Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027, należy uwzględnić poniższe zapisy: 
    1. Wnioskodawca, którego projekt został wybrany do dofinansowania jest zobowiązany do dostarczenia dokumentów stanowiących załączniki do wniosku o dofinansowanie, niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie projektu w terminie maksymalnie do 30 dni kalendarzowych od dnia podjęcia przez Zarząd Województwa Opolskiego - Instytucję Zarządzającą FEO 2021-2027 Uchwały o wyborze projektu do dofinansowania (wskazany wyżej termin nie dotyczy dokumentacji w zakresie oceny oddziaływania na środowisko);
    2.  Po upływie terminu, o którym mowa w pkt. 1, wnioskodawca utraci możliwość dofinansowania. W uzasadnionych przypadkach, na prośbę wnioskodawcy, IP może wyrazić zgodę na wydłużenie ww. terminu.

Orientacyjny termin przeprowadzenia oceny projektów/rozstrzygnięcia naboru

  • Orientacyjny termin zakończenia oceny projektów/rozstrzygnięcia naboru to listopad 2025 r.


     

Dokumenty

Pobierz wszystkie
Pobierz wszystkie
Pobierz wszystkie
Pobierz wszystkie
Pobierz wszystkie
Pobierz wszystkie
Pobierz wszystkie
42 630 000
42 630 000
Start
Koniec
Termin rozstrzygnięcia
Orientacyjny termin zakończenia oceny projektów/rozstrzygnięcia naboru to listopad 2025 r.
Powiadom o rozpoczęciu
Punk Informacji OCRG - 77 40 33 660 | 77 40 33 696
Gdzie szukać informacji?